Processor: Intel i3-1215U (0.9 GHz up to 4.40 GHz), 6 Cores & 10MB Cache RAM & Storage: 8GB, 8Gx1, DDR4, 2666MHz Ach & 512GB SSD Display & Graphics: 15.6" FHD WVA AG 120Hz 250 nits Narrow Border & Integrated Graphics Keyboard & Warranty: Standard Keyboard & 1 Year Onsite Hardware Service Ports: 2 USB 3.2 Gen 1 ports, 1 USB 2.0 port, 1 Headset jack, 1 HDMI 1.4 port*, 1 M.2 2230/2280 slot for solid-state drive, 1 SD 3.0 card slot
| PROCESSOR | I3-1215U |
| RAM | 8GB DDR4 |
| STORAGE | 512GB SSD |
| GRAPHICS | INTEGRATED |
| FEATURES | STANDARD KEYBOARD |
| SCREEN SIZE | 15.6" FHD |
| OPERATING SYSTEM | WINDOWS 11 |
| SOFTWARE | MS OFFICE 2021 |
| COLOR | BLACK |