Processor: AMD Ryzen 5 5600H Mobile Processor (6-core/12-thread, 19MB cache, up to 4.2 GHz max boost) Memory: 8GB DDR4 onboard with | Storage: 512GB M.2 NVMe PCIe 3.0 SSD Display: 14.0-inch (35.56 cm) 2.8K (2880 x 1800) OLED 16:10 aspect ratio 600nits peak brightness, 90Hz refresh rate, 0.2ms response time, 100% DCI-P3 color gamut, PANTONE Validated, VESA CERTIFIED Display HDR True Black 600, SGS Eye Care Display, 85 % Screen-to-body ratio Graphics: Integrated AMD Radeon Graphics Operating System: Windows 11 Home | Software: Office Home and Student 2021 included Design: 1.89 ~ 1.92 cm Thin | Metallic Lid | Thin & Light | 1.40 kg weight | 50WHrs Battery Capacity | Up to 8 hours Battery life, Note: Battery life depends on conditions of usage Keyboard: Backlit Chiclet Keyboard | 1.4mm key travel Keyboard: Backlit Chiclet Keyboard | 1.4mm key travel
| PROCESSOR | RYZEN 5-5600H |
| COLOR | SILVER |
| SOFTWARE | MS OFFICE 2021 |
| OPERATING SYSTEM | WINDOWS 11 |
| SCREEN SIZE | 14" INCHES |
| FEATURES | OLED DISPLAY |
| GRAPHICS | INTEGRATED |
| STORAGE | 512GB SSD |
| RAM | 8GB DDR4 |