Intel Core i3-1115G4 Processor 3.0 GHz (6M Cache, up to 4.1 GHz, 2 cores) 15.6 inch Full HD, OLED (0.2ms response time, 600nits peak brightness, 100% DCI-P3 color gamut 1,000,000:1 VESA CERTIFIED Display HDR True Black 600 1.07 billion colors PANTONE Validated, Glossy display 70% less harmful blue light) Finger Print Sensor for Faster System Access Light Laptop without Optical Disk Drive
| PROCESSOR | CORE I3-1115G4 |
| CLOUR | BLACK |
| SOFTWARE | MS OFFICE 202`1 |
| OPERATING SYSTEM | WINDOWS 11 |
| SCREEN SIZE | 15.6" FHD OLED |
| FEATURES | BACKLIT KEYBOARD/FINGERPRINT SENSOR |
| GRAPHICS | INTEGRATED |
| STORAGE | 256GB SSD |
| RAM | 8GB DDR4 |