Asus VivoBook 15 X515JA-BQ511WS Laptop (10th Gen Core i5/ 8GB/ 256GB SSD/ Win11) price in India starts from ₹39,840. It was available at lowest price on Amazon in India as on Apr 07, 2023. Take a look at Asus VivoBook 15 X515JA-BQ511WS Laptop (10th Gen Core i5/ 8GB/ 256GB SSD/ Win11) detailed specifications and features.
| PROCESSOR | COR I5-1035G1 |
| RAM | 8GB DDR4 |
| STORAGE | 512GB SSD |
| GRAPHICS | INTEGRATED |
| SCREEN SIZE | 15.6" FHD |
| OPERATING SYSTEM | WINDOWS 11 |
| SOFTWARE | MS OFFICE 2021 |
| COLOUR | SILVER |