Asus VivoBook 15 X1500EA-EJ3379WS Laptop (11th Gen Core i3/ 8GB/ 512GB SSD/ Win11) price in India starts from ₹38,975. It is available at lowest price on Amazon in India as on Apr 08, 2023. Take a look at Asus VivoBook 15 X1500EA-EJ3379WS Laptop (11th Gen Core i3/ 8GB/ 512GB SSD/ Win11) detailed specifications and features.
| PROCESSOR | CORE I3-1115G4 |
| COLOR | SILVER |
| SOFTWARE | MS OFFICE 2021 |
| OPERATING SYSTEM | WINDOWS 11 |
| SCREEN SIZE | 15.6" FHD |
| FEATURES | FINGERPRINT READER |
| GRAPHICS | INTEGRATED |
| STORAGE | 512GB SSD |
| RAM | 8GB DDR4 |