Asus ROG Strix G15 G513IC-HN023WS Gaming Laptop (Ryzen 7 4800H/ 16GB/ 512GB SSD/ Win11 Home/ 4GB Graph) price in India starts from ₹80,480. It is available at lowest price on Amazon in India as on Jul 16, 2023. Take a look at Asus ROG Strix G15 G513IC-HN023WS Gaming Laptop (Ryzen 7 4800H/ 16GB/ 512GB SSD/ Win11 Home/ 4GB Graph) detailed specifications and features. Asus ROG Strix G15 G513IC-HN023WS Gaming Laptop (Ryzen 7 4800H/ 16GB/ 512GB SSD/ Win11 Home/ 4GB Graph) Quick Specifications Specification Value Display 15.6 inches CPU 4th Gen AMD Ryzen 7 4800H GPU NVIDIA GeForce RTX 3050 RAM 16 GB DDR4
| PROCESSOR | RYZEN 7-4800H |
| COLOR | GREY |
| SOFTWARE | MS OFFICE 2019 |
| OPERATING SYSTEM | WINDIWS 11 |
| SCREEN SIZE | 15.6" FHD |
| FEATURES | 4-ZONE RGB BACKLIT KEYBOARD |
| GRAPHICS | 4GB RTX3050 |
| STORAGE | 512GB SSD |
| RAM | 16GB DDR4 |